на 24-25 Јули Пробиштип

На 24 и 25 јули во Пробиштип по втор пат ќе се одржи „Probistip summer festival“. Фестивал на пивото, скарата и добрата музика. Минатата година беше настан на годината, а годинава општината се потруди да ги задоволи дури и најприбирливите вкусови.

На 24.07. со почеток во 21 чaсот настапуваат:
• Трио Гранде
• Анета Наковска
• ДНК (live band performance)
• Contru DJ

На 25.07 со почеток од 12 часот:
• Daylight party – DJ Cobe

Од 21 часот ќе настапат:
• Боеми
• Само Тони и Две Жени
• Sarah Mace (live band performance)
• DJ Mats & DJ Marga Sol

Водител на настанот е Сашко Коцев.

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.