15 Филмски хитови кои ги очекуваме наскоро

Погледнете кои филмови очекуваме да ги освојат кино благајните, оваа и следната година.
Mission Impossible 5 – Rogue Nation

Режија: Кристофер МкКвари
Улоги: Том Круз, Џереми Рајнер, Сајмон Пег…

31 Јули 2015

Batman v Superman: Dawn of Justice

Режија: Зак Снајдер
Улоги: Бен Афлек, Хенри Кавил, Џеси Еинсберг

25 Март 2016

Pan

Режија: Џо Рајт
Улоги: Хју Џекмен, Леви Милер, Руни Мара…

9 Октомври 2015

 Suicide Squad

Режија: Дејвид Ајер
Улоги: Џаред Лето, Бил Смит, Роби Марго…

5 Август 2016

 The Man from U.N.C.L.E.

Режија: Гај Ричи
Улоги: Хенри Кавил, Арми Хамер, Алисија Викандер…

14 Август 2015

Creed

Режија: Рајан Куглер
Улоги: Силвестер Сталоне, Мајкл Б. Џордан, Греам МекТевиш…

25 Ноември 2015

 Point Break

Режија: Ериксон Кор
Улоги: Лук Брејси, Реј Вилсон, Тереза Палмер…

25 Декември 2015

The Martian

Режија: Ридли Скот
Улоги: Мет Дејмон, Џесика Честејн, Џеф Даниелс

2 Октомври 2015

Fantastic Four

Режија: Џош Транк
Улоги: Кејти Мара, Мајлс Телер, Мајкл Б. Џордан…

7 Август 2015

London Has Fallen

Режија: Бабак Наџафи
Улоги: Џералд Батлер, Морган Фримен, Мелиса Лео…

22 Јануари 2016

The Finest Hours

Режија: Грег Гилеспи
Улоги: Крис Пајн, Бен Фостер, Холидеј Гренгер…

29 Јануари 2016

Daddy’s Home

Режија: Шон Андрес

Улоги: Марк Валберг, Вил Ферел, Линда Карделини…

25 Декември 2015

Legend

Режија: Брајан Хелгеленд

Улоги: Том Харди, Емили Браунинг, Тарон Егертон…

2 Октомври 2015

Sisters

Режија: Џејсон Мур
Улоги: Ејми Фелер, Тина Феј, Кејт МекКенон

25 Декември 2015

Joy

Режија: Дејвид О. Расел
Улоги: Џенифер Лоренс, Бредли Купер, Роберт ДеНиро

25 Декември 2015

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.