ПОРТРЕТ НА ПОЕТЕСАТА ЕЛЕНА ПРЕНЏОВА

Ве покануваме во ПЕТОК на ПОЕТСКО ПРЕТСТАВУВАЊЕ на поетесата ЕЛЕНА ПРЕНЏОВА, во БИБЛИОТЕКАТА ВО ВЕЛЕС, со почеток во 19 часот.

За поезијата на Пренџова ќе говори Ефтим Клетников.

За слем стиховите и ангажманите на Пренџова ќе говори Перо Сарџоски.

Ќе рецитира и слемира Елена Пренџова.

Share Button

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.