Кога српска певаљка снима песна со Snoop Dogg, резултатот проценете го сами…

За оние кои не се големи љубители на српската музика еве неколку информации за тоа која е Љупка Стевиќ. Таа е српска пејачка од Пожаревац, родена во 1985 година. Живеела во Америка и Канада година дена. Пред четири години го има објавено првиот сингл “Мора по мом“, а во јули 2015 година премиерно е пуштен дуетот со познатиот рапер Snoop Dogg со наслов “Ole Ole“. Слушнетеја песната и погледнете го спотот, а за резултатот проценете сами…

 

[

Share Button

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.