Како едноставно да си направите календар за на биро

Новата година штотуку започна и на секој од нас му е потребен календар на работната маса. Дали знаете како може да си направите календар кој ќе ги прикажува сите денови со само две коцки? Ајде заедно да пробаме да го направиме. Видете ја сликата и пробајте да ги напишете броевите така што ќе можете секој ден да имате точен календар.

Еве ви го нашето решение

 

Превземено од Е-математика

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.