Funky Fresh 025 – The Funk Soul Brothers (SRB) & Funky Fresh DJs

По 25ти пат Funky Fresh во Капан Ан!

Сабота 21.1.17 – прво гостување за оваа година. Ни доаѓаат
The Funk Soul Brothers (Ниш, Србија), односно DJ Funky Junkie & DJ Ceka. Искусни диџеи кои `вртат` строго винил повеќе од 25 години, со забележителни настапи низ цел регион. Funk, soul, disco, afrobeat и се помеѓу 🙂
Домашна поддршка од Funky Fresh резидентите: DJ Гоце САФ, DJ Чваре и HyperTech.

DJ Funky Junkie friends & fans page
Dj Ceka
dj cvare
https://soundcloud.com/dj-goce
https://www.mixcloud.com/hypertech/

Старт на полноќ, влез 150 денари.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.