Кармина Бурана – Карл Орф

КАРМИНА БУРАНА – Карл Орф
10.03.2017 со почеток во 20.00 часот во МОБ
Билетите се во продажба на билетарницата на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн на www.mob.mk и www.karti.com.mk
Диригент: Сашо Татарчевски

Катерина Стојановска – сопран
Марјан Јованоски – баритон
Дејан Стоев – тенор

Оркестарот и хорот на Македонската опера и балет

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.