МОНИСТРА

Нашата млада и афирмирана етно група Монистра од Скопје има големо задоволство концертно да го промовира својот втор албум кој носи наслов Киниса моме на вода.

Албумот е уште еден сјаен бисер кој ке го краси и онака филигрански изработениот гердан на Монистра.

Концертот ќе се одржи на 9 април во салата на Македонскиот Народен Театар, со почеток во 20 часот.

Билети во предпродажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, по цена од 300 денари.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.