Showroom: Miltons quintet

Шоу исполнето со world music! Уживање во еклектичен спој на традиционалната музика со современи форми на џез, класична музика, блуз, рок… Слушнете го првиот заеднички проект на Трајче Велков- труба, Марко Виденовиќ- виола, Благоја Перуновски- хармоника и Виктор Филиповски- удиралки.

Не ги пропуштајте секое уникатно издание на Showroom, отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Ако не сте за танцување, резервирајте си место на
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-miltons-quintet-ON2Qe
078 250 554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.