BBQ Sunday со DJ Mawrteen

Како што ви најави Martin пред некој ден, во 2.0 се спрема нешто ново. Конечно ги отвараме вратите во недела и покрај најавените 29 степени, ние спремивме и фин неделен ивент 🙂 DJ Mawrteen ќе врти фанки плочи, ќе промовираме пар летни пијачки кои ви гарантираме дека ќе ви се свиѓаат, а BBQ Sunday не би бил тоа ако не спремиме некој BBQ специјалитет:

– Ребра, NY Strip Steak и Свинско месо специјално припремени и димени на дрва веќе поминаа на тестот па ќе имате можност премиерно да ги пробате во недела.

Дружбата почнува после 14:00, а за инфо и резервации јавете ни се на 075 478 134 или пишете ни во инбокс. Се гледаме 🙂

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.