Да ли се сеќавате на Том Андерсон? Основачот на MySpace.com

Да ли сте размислувале што се случи со ко-пронаѓачот на MySpace.com. Доколку некој не се сеќава на MySpace.com, тоа беше друштвена мрежа како Facebook  и беше продадена во 2005-тата за само 580 милиони долари. Одкако том го продаде MySpace, го откри фото апаратот и му се роди жеба да шета светот. Тој има прекрасни фотографии од Хонг Конг пристаништето, го испитува античкиот град Беган во Мајанмар, во Исланд  го слика северното небо и неговите прекрасни зраци, или пак седејки под сенка на Хаваите прави слики на Оаху планината. Да не ја должиме многу погледнете ги сликите подоле.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.