Куче и Маче кој сакаат да шетаат заедно!

Страствените туристи Синтиа Бенет и нејзиниот дечко си посвоиле куче во 2014-та го крстиле Хенри. Бенет на почетокот барала Златен ретривер, но кога го здогледал Хенри одма го посвоил. Тој имал само 14 недели кога го посвоиле, но веќе бил 5 пати поголем од сите други кученца на негова возраст.  Кога Синтиа влегла во боксот со кучиња го здогледала Хенри и тоа било љубов на прв поглед веднаш знаела кое куче да го избере.

,, Од како го земавме после 3 дена направивме една тура планинарење” Бенет го викал Додо(кучето).

,, За кратко време тој се најде пред високи карпи, и веднаш се стрча накај нив, сакаше да гледа се од височина” Тогаш се здоби со нов прекар ‘Малата Коза’.

После неколку Месеци планинарење со Хенри, парот свати дека им е потребено уште едно милениче. Бенет сака да вдомува миленичиња после некое време најде сијамска мачка и ја посвои, мачката ја крстила Балу. Бенет многу лесно го прифатил новиот член на фамилијата, и веднаш почнале да си играат.

После кратко време Балу им се вклучи во планинарењето. Мачката била вистинска атракција пред другите планинари. Погледнете ги следните фотографии:

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.