„Шарена банана“ е новиот сингл на AleXanDeR, а.к.а. Александар Ристевски – Принц, овој пат во соработка со Kaly.

Видео записот официјално беше промовиран на ТВ Телма на полноќ по 1ви јануари,

а покрај премиерата на синглот AleXanDeR ја искористи можноста да го најави новиот албум кој наскоро ќе биде издаден во целост.

На наше, а се надеваме и на Ваше задоволство, новиот сингл е достапен на нашиот YouTube канал, а наскоро следи и целиот албум.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.