Од класика до вариете

Камерна сала на Македонска филхармонија Рецитал на Александар Коловски – хармоника и Анна Кришталева – хармоника (Русија) Програма: Лекуона /

Share Button
Повеќе

„Атрактивната Лисица“ со славната пијанистка Валентина Лисица и Македонската филхармонија

На подиумот на Македонската филхармонија, овој четврток (19 април) во 20 часот, ќе застане една од најпознатите пијанистки на класичната

Share Button
Повеќе

Милан Силјанов, бас-баритон: „Се надевам дека и публиката ќе ја почувствува магијата на Малер!“

„Вокална магија“, овој четврток со Македонската филхармонија!

Share Button
Повеќе

„Каде се подароците?“ – симфониски концерт за деца

Утре (сабота) со почеток во 12 часот во големата сала на Македонската филхармонија,

Share Button
Повеќе

Рецитал на пијанистот Дино Имери во Македонската филхармонија

Во Камерната сала на Македонската филхармонија, на 20 декември (среда)

Share Button
Повеќе

Среќен ти роденден Македонска филхармонија – симфониски концерт и изложба

Македонската филхармонија со гордост ја најавува прославата на својот 73 роденден.

Share Button
Повеќе

„Шубертова вечер“ со Марија Ѓошевска

Во понеделник (20 ноември) со почеток во 20 часот, во малата сала на Македонската филхармонија,

Share Button
Повеќе

Македонската филхармонија и Елена Мисиркова на гостување во Виена

Гудачкиот оркестар на Македонската филхармонија, на 9 декември гостува во Виена, Австрија, каде што ќе одржи концерт посветен на македонското

Share Button
Повеќе

КАМЕРНИОТ ОРКЕСТАР НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА НАСТАПИ ВО ЊУЈОРК

Камерниот оркестар на Македонската филхармонија вчеравечер имаше успешен настап во салата “Меркин” во Кауфман центарот во Њујорк.

Share Button
Повеќе