Најголемите модни промашувања во семејството Кардашиан

  1. Ким нападната од Питон!

kim-nasolvna

Погледнете го фустанот на Ким, некој најдобро да постави стапица за да го фатиме питонот кој ја следи! Како ли она воопшто седи?

2.  Кардашиан го прикажува омилениот дел од своето тело.

Кардашиан

Не е проблем да се сака некој дел од своето тело, но Ким отиде предалеку со својот претесен краток фустан кој дава илузија како нејзините гради да се надвор.

3.  Ким како кукла од свадбена торта!

kardasian-torta

На сликава изгледа како некој слаткар, да ја спремал Кардашиан за на свадбена торта. Таа побудалела кога дознала дека нејзиниот дизајнер се откажал. Исто така и Кение не сакал да се појави на слика со неа, и како што можете да забележите тој не е покрај неа, ами позади неа.

4.  Роб Кардашиан против светската мода!

rob

Сепак во листата влегува и братот, Роб не се оптеретува со својот изглед изглед. Сликата докажува дека дечкото воопшто не сака да ја следи модата.

5.  Кендал се спрема за борба во својот фустан со крилја!

Kendall

Малечката Кендал одлучи сама да избере како ќе изгледа во модниот свет. На крај таа изгледа како птица која е спремна да полета. Фустанот немаше да изгледа толку лошо доколку ракавите не беа тука.

 

6.  Кајли заборавила да ги праша своите сестри за совет како да се облече!

sestri

Јасно е дека Кајли нема чуство за мода како нејзината постара сестра. Изгледаат сосема асиметрично со нивното здолжниште, чипка и тн.

7.   Куртни и нејзиниот изглед!

kourtney

Секој си има добри и лоши денови во својот живот. Сите ние имаме денови кога ќе погледнеме нешто и ќе ни се слоши. Како и да е, и популарните личности го имаат истиот проблем. Куртни мора да го запали овој фустан!

8.  Куртни повторно влезе во нашата листа!

kourtney2

Куртни е најстарата сестра во семејството, но сепак има добар стил на облекување. Нашето прашање е зашто ја има додадено онаа марама на својот врат, многу подобро би изгледала без неа. Фустанот е убав и класичен.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк