Слободен влез на Светското првенство во гимнастика во Софија

Вчера свечено се отвори турнирот Dundee Cup кој се одржува во “Арена Армеец”. За учество се пристигнати 52 индивидуални гимнастичари од 37 земји и 19 ансамбли.

Гледачите ќе можат да го следат во живо Светското првенство во гимнастика во Софија бесплатно.

Светското првенство продолжува да трае до 16 август… Таа е дел од кампањата “Софија – европска престолнина на спортот 2018 година”.

Организацијата ја чини околу 450-500 илјади лева.

Наградниот фонд е 20 000 швајцарски франци.

Програмата погледнете ТУКА.

Share Button

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.