Дете-виртуоз!

Ова 10 годишно момче е прав виртуоз!

Во случајов станува збор за дете кое го посетило познатиот текстописец, гитарист, блуз виртуоз познатиот B.B King. Пред некое време додека познатиот виртуоз B.B king престојувал во болница, дошло на посета едно 10 годишно детенце со името Тоби. Тоби сакал да му посака брзо оздравување на B.B King. Ја засвирел неговата омилена песна “The Thrill Is Hoone”. Малиот Тоби ја запали својата гитара и започна со работа. Погледнете го видеото!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=bDA67dX3vEo” width=”820″ height=”560″ responsive=”no”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=EIsauUFIguE&feature=youtu.be” width=”640″ height=”320″ responsive=”no”][/su_youtube]

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.