Дали е можно ова да биде вистински Птеродактил

Птеродактил е најпознатиот летачки диносаурус во филмот„Jurassic Park“, а сега веќе и жив фосил! Многу леѓе се плашат  дека овој фосил е жив, а пак друѓи го одбиваат тоа мислење. Од видеото можеме да се увериме во тоа. Птеродактил лета над небото во Америка. Џиновски крилја се пафтаат, а исто така и главата се мрда, можеби се работи само за дрон, сега за сега можеме само да шпекулираме.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.