Омилените цртани ликови – денес!

Ги помните ли Пајо Паторот, Мики и Мини Маус, Том и Џери, Брзата Птица Итрица?…
Сте се запрашале ли некогаш колку години би имале тие денес, и како би излгедале после толку многу години откако прв пат излегоа на малите екрани?!
Ние најдовме неколку слики кои го доловуваат изгледот кој тие би го имале денес, па погледнете ги и потсетете се на цртаните филмови во кои токму тие беа главните херои:

 

Share Button

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.