„Погледни ме“ од Филип Јордановски

композиција: “Погледни ме”

музика и текст: Блаже Темелков

аранжман: Јован Јованов

изведувач: Филип Јордановски

 

Песната е снимена во студиото на Јованови, видеото е снимено во ресторанот „Лира“, а го изработи продукција „Фабрика“. Во спотот се појавуваат една атрактивна девојка и саксофонист.
Имено со оваа песна Филип заокружува точно 10 години активно присуство на македонската забавна музичка сцена.

Неговиот прв официјален настап беше на Макфест 2005 година со песната „Љубов ќе завладее” и од тогаш се редеа настапи, вкупно 7 учества на „Макфест“, 3 учества на „Скопскиот фестивал“, 2 учества на „Охридски Фестивал“, „Радиски Фестивал“ и учество на интернационалниот фестивал во Хрватска „МЕФ“.
Има снимено вкупно 5 видео спотови.

Покрај фестивалите, клубските живи свирки низ цела Македонија се она по кое е најмногу препознатлив меѓу неговите фанови.
Со задоволство ви пепорачуваме да го погледнете видеото:

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=Bw3jZy_6-LY” width=”720″ height=”520″ controls=”no” autohide=”no” showinfo=”no” rel=”no” theme=”light”][su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=l5eyLMASbkE” width=”720″ height=”520″ controls=”no” showinfo=”no” rel=”no”][/su_youtube_advanced]

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.