Вино-Скоп 2015

Оваа есен по деветти пат се одржува најпознатиот вински фестивал, Вино-Скоп. Музика за душа и учество на најдобрите македонски вински брендови.

Програма за Вино Скоп 2015- џез, етно, свинг, блуз, реге, ска, шлагери, ирска музика, поп, фолк, македонски хитови, традиционални руски песни, филхармониски преработки на светски хитови, труби, самба, екс ју, рок…

Настапуваат: Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Сара Мејс, Миле Кузмановски, Куку Леле, Eye Que, Chill Play, Brass Brothers, Тони Зен и Флека, Лозано, Тијана Дапчевиќ, Суперхикс, Ристо Самарџиев, Тајзи, Бета Хаус, Самбанса, Коверленд, Калевала, Влатко Илиевски, Филип Џез Квартет, Кроз Роуд Блуз Бенд, Дј Славе, Дј Тина, Кепурдат, Rover’s Hangover, The Hounds, Караваниа, Дејан Цукиќ ( Бајага и Инструктори) и други.


Локација: Позади С.Р.Ц Борис Трајковски на паркингот кај АкваПарк.


Фестивалот е во организација на „Темов“ и со поддршка од град Скопје.


Share Button

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.