MOБ ВИ НАЈАВУВА: „ДАМАТА СО КАМЕЛИИ“ – Џ. Верди

Една од најубавите балетски продукции
„ДАМАТА СО КАМЕЛИИ“ – Џ. Верди
Кореограф: Василиј Медведев (Русија)
Во главните улоги: Првенците на МОБ, Александра Мијалкова и Васил Чичијашвили
Диригент: Бисера Чадловска
10.11. (вторник), 20.00 ч.

Доделуваме 1×2 гратис влезници за балетот “ДАМАТА СО КАМЕЛИИ”за 10.11.2015 , се што треба да направите е да го оставите вашето име и презиме во коментар на веста на Facebook, да стиснете на фан групата Like и јавно да ја споделите веста на вашиот профил. Името за картите ќе биде јавно објавено на групата на muabet.mk на 09.11.2015.

 

 

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.