Generiss со нов спот

Скопски бенд, постои 5 години, се бројат  доста настапи зад нив  бендот се вика GENERISS. Во скопското подземје се доста познати.

Наскоро планираат да започнат турнеја и треба точно да се утврдат местата каде што ќе свират Софија, Бугарија а за Ниш, Србија сеуште се во преговори.

Групата брои пет члена

Михаил Андев – Вокал
Неврус Бајрам – Гитара
Горан Ристевски – Гитара
Дарко Фотиновски – Бас
Михаил Симаноски – Тапани

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.