Концерт на „ЉУБОЈНА“

„Горила продукција“ во склоп на „Таксират“ го најува најголемиот концерт од своето постоење на познатата македонска група „Љубојна“. Многу од познатите музичари ќе гостуваат на сцената:

Влатко Стефановски – гитара,
Исмаил Лумановски – кларинет и
Џамбо Агушев – труба.

Концертот ќе се одржи во арена Борис Трајковски на 17-ти Декември.
Билетите може да ги најдете на: Мктикетс, салоните на оне.Вип и Југотон
Резервација на телефон: 075 201 667

Бидете и вие дел од овој концерт кој ќе биде вистинско музичко доживување и славење на Македонската песна.

Погледнете го најновиот спот и песна од оваа македонска група:

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.