Викенд свирки во нашиот главен град

Во текот на предстојните летни денови и за време на викендите, Скопје продолжува  со одлична забава и музика на централниот плоштад „Македонија“, како дел од проектот „Улични музичари и артисти“.

Овој петок со почеток во 20 часот свој настап ќе имаат Standby, поп-рок бенд со долгогодишно искуство, добро познати на македонската публика. Standby свират старо-добро познати класици, како и нови хитови со изменет аранжман и звук карактеристичен за бендот- енергична и забавна музика. Бендот има доста настапувано низ скопските кафулиња, од каде е добро познат на публиката, Винотека Темов, Пивница Стар град, Jukebox Cabaret, Led Zeppelin Guitar bar, VOX night club, Chillin’ bar и многу други. Бендот го сичинуваат, Филип Исаков Џајо – (Гитара/Вокал), Илија Трајковски – (Бас гитара), Дејан Которчевич – (Тапани), а како вокал се појавува Моника Ставревска.

[su_custom_gallery source=”media: 7512″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”720″ height=”540″ title=”never”]

Во сабота, се резервирани  Bad Influence, кои во стандардниот термин (20часот) ќе имаат свој настап на централниот плоштад „Македонија“. Членови на бендот се: Дино Зукиќ (тапани и перскусии, Стефан Филков (вокал и ритам гитара),  Панче Захариев (бас и ритам) и Даниел Котевски (ритам и соло гитара). Бендот во ваков состав постои веќе 3 години, а неговите членови имаат музицирано ѝ претходно со други бендови и сѐ со повеќегодишно музичко искуство. Од своето формирање, бендот редовно настапува во Велес на питијада, а сѐ и со редовни музички настапи и низ познатите скопски клубови и кафулиња.

[su_slider source=”media: 7511,7510,7509″ limit=”3″ link=”lightbox” width=”720″ height=”540″ responsive=”no” title=”no” arrows=”no” pages=”no” mousewheel=”no” autoplay=”3000″ speed=”3000″][su_slider source=”media: 3570″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”680″ height=”340″ responsive=”no” title=”no” arrows=”no” pages=”no” mousewheel=”no” autoplay=”0″] [su_slider source=”media: 3570″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”720″ height=”380″ responsive=”no” title=”no” arrows=”no” pages=”no” mousewheel=”no” autoplay=”0″][su_slider source=”media: 1004″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”360″ height=”560″ responsive=”no” title=”no” arrows=”no” pages=”no” mousewheel=”no” autoplay=”0″ speed=”0″][su_slider source=”media: 157,156,155,154,153,152″][/su_slider]

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.