ПРЕМИЕРА „СИЛЈАН ШТРКОТ ШАНЦА“

Премиера 20.10 во 20:00 Автор: Дејан Дуковски Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Кореограф: Александра Кочовска – Начева Улоги: Силјан: Александар Михајловски Божин: Нино Леви Евда: Марија Новак/Магдалена Ризова – Черних Велчо: Ивица Димитријевиќ Силјаница: Нина Деан Еснафот: Александар Ѓорѓиески/Славиша Кајевски Духовникот: Висар Вишка Клајк: Кире Ѓоревски Клајковица: Ана Стојановска Си Биле: Нина Деан Сиве: Тина Трпкоска Чуле: Ана Стојановска Пијаницата: Кире Ѓоревски Трпе: Никола Ацески Бенд – ВИС Погани штркови feat. Кокошките од пеколот Соло – гитара и вокал: Ивица Димитријевиќ Бас – гитара: Александар Ѓорѓиески/Ташко Грујовски Удиралки: Никола Кимовски Вокали: Нина Деан, Тина Трпкоска и Ана Стојановска Извршен продуцент: Виктор Рубен Инспициент: Александар Рајковски Фотограф: Кире Галевски Суфлер: Зорица Благоевска Светло – мајстор: Илија Тарчуговски Тон – мајстор: Ташко Грујовски Вајар: Ангелчо Петровски Реквизитер: Соња Крстевска Гардеробери: Фиданчо Петровски, Валентина Чонкова, Светлана Апостолска и Скендер Бериша Шивач: Весна Илиевска Фризери и шминкери: Бранка Пљачковска и Моника Грковска Декоратери: Саво Ивановски и Срѓан Павловски

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.