Анимакс Скопје Фест 2016

Шестото издание на меѓународниот фестивал за анимиран филм „Анимакс Скопје Фест“ ќе се одржи од 1-ви до 4-ти декември 2016 година во Кинотека на Македонија.
Оваа година на фестивалот се пријавија рекордни 1.527 анимирани филмови, меѓу кои краткометражни, долгометражни и анимирани филмови наменети за деца.
Во четирите фестивалски денови ќе бидат прикажани 42 краткометражни анимирани филмови, 18 анимирани филмови наменети за деца и ќе бидат одржани неколку работилници и промоција на книга.
Погледнете ја официјалната програма на https://goo.gl/XHz2Aw

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.