25 Јануари Сомнително лице

Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ
Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ

УЛОГИ
Александар Микиќ – Јеротие Пантиќ
Оливер Митковски – Виќа
Софиа Насевска Трифуновска – Марица
Никола Ристановски– Алекса Жуњиќ
Нино Леви – Таса
Иван Петрушевски (Ванчо) – Милисав
Магдалена Ризова – Черних – Анѓа
Сашко Коцев – Чорбаџи Миладин
Гораст Цветковски – Ѓока
Емил Рубен – Жика

Соработник на режисерот: Бојан Трифуновски
Драматурзи: Илинка Црвенковска, Братислав Димитров
Сценограф: Љубиша Јовановски
Костимограф: Лира Грабул
Композитор: Мирко Попов
Инспициент: Никола Кимовски
Тон – мајстор: Александар Петровски
Светло – мајстори: Илија Тарчуговски и Горјан Темелковски
Суфлер: Зорица Благоевска
Лектор: Цветанка Недановска
Продуцент: Виктор Рубен

Слободен влез за средношколците

 

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.