Skopje Cinema City – Загревање

Skopje Cinema City веќе познатиот фестивал за музички документарни филмови на кој што се прикажуваат бројни филмови од различни продукции вклучувајќи ја и домашната, се враќа со загревање пред почетокот на третото продолжение.

“Загревање” е настан во рамките на кој што фестивалот, веќе традиционално во февруари, репризира дел од филмовите од претходното издание.

На 3ти и 4ти февруари оваа година, во Кинотека на Македонија ќе имате можност да погледнете филмови чии проекции беа дел од вториот филмски фестивал. Ќе бидат прикажани филмови за култните двигатели во музичката индустрија како Robert Plant, Leonard Cohen, Pink Floyd и Joy Division.
Покрај нив, премиерно ќе биде прикажан и краткиот филм за Љубојна,„Радио Љубојна“.

03.02.2017 (Петок)

20.00 – Robert Plant: By Myself
21.00 – Leonard Cohen: I’m Your Man

04.02.2017 (Сабота)

20.00 –Radio Ljubojna
– Pink Floyd: Which One is Pink?
21.00 Factory Records: Manchester, from Joy Division, New Order to Happy Mondays

Цена на билет: 50 денари

Резервации на тел: 02 306 5968

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.