Taste of Italy

Во рамките на проектот Вкусот на Скопје за зголемување на локалните кулинарски навики, Public Room ви претставува едно мошне уникатно гастрономско искуство!
Марк де Јонг заедно со нашиот тим ќе приготвуваат рецепти од два италијански региони – Венето и Тоскана.
Вечер на храна и вкусoви кои создаваат магија во вашата уста.
Ветуваме незаборавна вечер за сите љубители на месо.

прво јадење
Vitello tonnato
јунешко (розе) месо со прелив од туна сос

второ јадење
Patè alla Toscana
пилешки џигер, свинско мелено, сланина

трето јадење
Chicken Rollatini
пилешко месо, семки од тиква, фстаци, сос од сливи, њоки, зеленчук

четврто јадење
Amareto tart

ВЕГЕТРИЈАНСКО МЕНИ
салата со паста
проја
потпечен зеленчук
торта

ЦЕНА 880 МКД

Билети во нашиот бар или преку интернет:
50 Divizija 22 / contact@publicroom.org

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.