Massimo Savić/17-18.02.2017/Makedonska Opera i Balet

МАСИМО САВИЌ СО ДВА ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТА ВО СКОПЈЕ!!!
Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот прв проект кој ќе се одржи во 2017 година.
Имено, сигурно најквалитетниот машки вокал на просторот на цела поранешна Југославија, Масимо Савиќ, по пауза од неколку години ќе одржи два суперексклузивни концерта на 17 и 18 февруари 2017 година, во Македонската опера и балет.
Масимо доаѓа повторно во Скопје, на концерти на кои ќе бидат претставени песните од неговиот последен албум, неговите најголеми хитови, како и дел од сега веќе антологистките албуми „Вјештина“ 1 и 2.
Бидејќи трет концерт со сигурност нема да има, влезниците за двата концерта одеднаш ќе бидат пуштени во продажба од четврток (08.12.2016), во 9 часот наутро, по цена од 990 денари.
Важно: Бидејќи се работи за навистина мал капацитет на сега веќе ексклузивниот простор на МОБ, побрзајте со набавување на вашите влезници.

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.