Showroom: Kabadayas

Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Овој петок уживаме во авторските композиции од најновиот албум на триото Kabadayas: Зоран Костадиновски- гитара, Џоле Максимовски- бас гитара, Дино Милосављевич- тапани.

Не ја пропуштајте оваа вечер на милување од гитара ~

https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-kabadayas-YAgMk
02 6092650
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.