Симон Киселички Трио

Минатата година поточно Декември 25-ти Симон Киселички со неговото трио составено од Горан Гешовски (бас гитара) и Александар Ванчовски  (тапани) свиреа во Станица 26.
За тие кој не беа на журката, може да го погледнат клипот кој благодарение на DMA е прикачен на Youtube. Кликнете Play  и уживајте!

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.