Авалон продукција најавува

Задоволство ни е да Ви најавиме дека еден ден пред скопскиот концерт, Авалон Продукција со најголемиот бугарски промотер Sofia Music Enterprises ќе организира концерт на Bijelo Dugme, на 07 април во арена “Армеец”.

Горан Бреговиќ, кој како соло изведувач е многу популарен во Бугарија, за прв пат после 1982 година го носи со себе и брендот Bijelo Dugme, овој пат заедно со Ален Исламовиќ, Младен Војичиќ-Тифа, симфониски оркестар, хор и тамбураши.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.