Утре 14-ти Февруари Париз те сакам @ Македонска филхармонија

Концерт по повод Денот на вљубените

П.Н. Познатата џез-вокалистка Миртил ќе настапи со Македонската филхармонија на концертот посветен на Денот на вљубените

Програма:

Популарни француски шансони кои ги испеаја славните Едит Пјаф, Ив Монтан, Жо Дасин, Мишел Легранд…

 

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.