Шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна доаѓа во Скопје

На 25-ти Февруари во Скопје за првпат доаѓа техно великанот, шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна. Пако е еден од најбараните и најреспектираните светски диџеи во моментов, а свој диџеј сет ќе има во „Вип Арена Борис Трајковски”. Како македонска поддршка пред Осуна ќе настапи нашиот најдобар диџеј Никифор, а од „Сан продукција” ветуваат и најдобар саунд систем, ласер шоу, лед скринови и многу повеќе за одлична забава на светско ниво.
Карти за настанот може да се набават во „Пола Југотон” по цена од 500 денари и на продажните места на kupikartizase.com
Забавата ќе започне во 22:30, а ќе трае се до раните утрински часови.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.