Факти за големата несреќа на Титаник

Титаник бил еден од најбезбедниот и нај големиот патнички брод на светот, потонал во Северен Атлантик при удар во голема санта лед. Тоа била неговата првата пловидба 15 Април 1912 година,  тргнал од Саутемтон до Њу Јорк но никогаш не стигнал. Имал 2.224 патници и членови на екипажот, повеќе од 1500 починале во несреќата. Тоа е една од најголемите катасторфи во тоа време. За подетално погледнете го видеото кое го имаат склопено од Facts Verse каналот на Youtube.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.