Последните фотографии од познати личности

Гледајки ги фотографиите од некој кој пред почине може да биде вознемирувачки, а до некаде и фансцинантно. Ние ви спремивме неколку слики од позназти личности, кој задсебе имаат оставено огромна империја која вреди миљарди.

Стив Џобс

[su_custom_gallery source=”media: 10666″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”720″ height=”430″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Стив на последната фотографија изгледа како дух, оваа фотографија е направена кратко пред да почине. На сликата се гледа само коските и кожа тој се бореше со рак на панкреас. Ова е ноговата последнафотографија.

Витни Хјустон

[su_custom_gallery source=”media: 10667″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”720″ height=”430″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Оваа слика на Витни е направена после враќање од пат. На сликата изгледа видно истрошена,после два е пронајдена мртва  во хотелот Беверли Хилтон   , музичката ѕвезда е пронајдена мртва во сопствената бања. Причина за смрта е срцев удар, користење на кокаин и алкохол.

Боби Кристина Браун

[su_custom_gallery source=”media: 10668″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”720″ height=”430″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Многу застрашувачка ситуација, ќерката на Витни, Боби Кристина Браун беше пронајдена во својата када со лицето надолу 31 Јануари 2015-тата. Се здобила со оштета на мозокот, причината не е разјаснета до сега. После 6 месеци лежење во болница починала.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.