Ракија Фест Скопје – МКЦ

Драги момци и девојки, дами и господа
На 18-ти март (сабота) со почеток во 14:00h и крај дури 2 часа по полноќ, гордо ви го претставуваме:

Првиот Ракија Фест во Скопје @ МКЦ

Преку 20 музички настапи:

The Black & Vice Social Club, FULLSTOP, Noviot Pochetok / The New Beginning, Project Orpheus, Conquering Lion, КАИЛ, Armadillo, Funk Shui,DJ LANS, Vladodlak и уште многу други
Музиката не престанува никогаш….

15 handmade артисти и неколку дестилерии.

Картите во предпродажба може да се најдат во МКЦ или Rakija Bar “Kaldrma” по цена од 150 денари. Почнуваќи од св.Трифун денот на Виновата Лоза

Спонзорирано од Калдрма Ракија Бар.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.