Showroom: Tribute to Ella & Sarah

Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Оваа вечер ви претставуваме едно музичко шоу со композиции отпеани од едни од најпопуларните американски џез пејачки на сите времиња, Ella Fitzgerald и Sarah Vaughan.

Настапуваат: Јасмина Беличанска – вокал, Филип Димишковски – клавијатури, Пенче Кралев – бас гитара и Бодин Попов – тапани.

Резервирајте уживање во женски вокал и одличен џез репертоар~
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-tribute-ella-sarah-2GJPK
078 250 554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.