ТАЈНО МОЈА – Премиера на мјузикл во чест на Тоше Проески

ТАЈНО МОЈА – Премиера – Мјузикл во чест на Тоше Проески
10.03.2017 20.00ч.
Билетите се во продажба на билетарница на МОБ 02 3118451
и онлајн на www.mob.mk или на www.mktickets.mk

Заради големиот интерес на публиката за Премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески, Македонската опера и балет ја известува јавноста дека после завршувањето на „Кастинг талент шоу“ од кое ќе се одберат едно девојче и едно момче кои ќе настапат во мјузиклот, ќе започнат завршните подготовки за реализација.
Премиерата е предвидена за 10 март 2017 година. Заради големиот интерес на публиката, Македонската опера и баелет соопштува дека, билетите веќе се пуштени во продажба.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.