Денеска 18-ти во 12:00 започнува Ракија Фест во МКЦ

Драги момци и девојки, дами и господа На 18-ти март (Денеска) со почеток во 12:00h напладне и крај дури 2 ипол часа по полноќ, гордо ви го претставуваме: Првиот Ракија Фест во Скопје @ МКЦ. THE BACKDOOR BAND КАИЛ FULLSTOP Armadillo Funk Shui Reduced To Ashes Project Orpheus Conquering Lion Noviot Pochetok / The New Beginning The Black & Vice Social Club + Vladimir Blagojevikj, DJ Flashback, Zolti Man, Filip Stefanovski, GameOver, Dj LANS, Bad Propaganda, Passenger, DJ Vaso, Urdah & The Simith’s, RootBoy Музиката не престанува никогаш…. Картите во претпродажба може да се најдат во МКЦ или Rakija Bar “Kaldrma” по цена од 150 денари или на врата на денот на настанот по цена од 250 денари, или онлајн на следниот линк: http://mktickets.mk/nastan/rakija-fest-mkc/ Спонзорирано од Rakija Bar “Kaldrma” Bovin Winery Balkan Chill Vinoteka Temov Сковин Винарија/Skovin Winery Tikveš Winery Дием-ГП Samoilova Rakija Изворска

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.