Премиера – Авантурите на Аладин

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку online мрежата Купи карти за се
http://www.kupikartizase.com/Events/avanturite_na_aladin_2017

Цената на билетот за премиерната изведба е 300 денари, за секоја наредна изведба цената е 200 денари.

Информации на билетарницата на МНТ
тел.+389.2.3230.304

Режисер: Бојан Трифуновски

УЛОГИ:
Аладин – Александар Михајловски
Принцезата Џасмин – Дарја Ризова
Абaнaзер Велики – Сашко Коцев
Духот од ламбата – Никола Ацески
Вдовицата – мајката на Аладин – Камка Тоциновски
Императорот – таткото на Џасмин – Славиша Кајевски
Робинката од прстенот – Леонора – Драгана Левенска
Страшилото – Принцот Леополд – Ненад Анѓелковиќ

Детско драмско студио на Магдалена Ризова – Черних:
Малата Џасмин – Анастасија Ташковска
Малиот Аладин – Дарио Ефтимовски
А. Енџи Николоска, Изабела Јакимова, Бранко Атанасов, Ема Давчева, Стефан Миленков, Мина Јелушиќ, Магдалена Младеновска и Лазар Христов

Сценограф: Илина Ангеловска
Костимографи: Антонија Гугинска – Јорданоска и Елена Вангеловска
Кореограф: Александра Кочовска Начева
Композитор: Џијан Емин
Извршен продуцент: Симона Угриновска
Инспициент и асистент на режисерот: Никола Кимовски
Музички асистент на режисерот: Марко Павлевски
Видео анимации и сценски борби: Миодраг Константинов
Камерман: Кузман Клековски
Видео оператор: Марин Рочевски
Дизајнер на плакат: Срѓан Јаниќијевиќ
Дизајнер на светло: Игор Ѓеоргиев
Дизајнер на тон: Ненад Трпеноски
Фотограф: Драган Гајиќ

Оператори на светло: Горјан Темелкоски и Игор Митревски
Манипуланти на горен и долен погон: Костадин Велков, Васко Бојаџиски и Ивица Урдаревиќ
Реквизитери: Соња Крстевска и Лазо Миев
Гардеробери: Скендер Бериша и Светлана Апостолска
Фризери и шминкери: Бранка Пљачковска и Моника Грковска
Суфлер: Тања Ивановска

https://www.facebook.com/pg/MakedonskiNarodenTeatar/photos/?tab=album&album_id=1452296054804151

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.