ТАЈНО МОЈА – Мјузикл во чест на Тоше Проески

ТАЈНО МОЈА – Мјузикл во чест на Тоше Проески
26.03.2017 20.00ч.
Билетите се во продажба на билетарница на МОБ 02 3118451
ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, сите продавници на NEPTUN, и онлајн наwww.mob.mk или на www.mktickets.mk

Билетите за премиерната изведба на ТАЈНО МОЈА, мјузиклот во чест на Тоше Проески, кој е во продукција на МОБ, се распродадени. Затоа, МОБ најавува втора изведба на ТАЈНО МОЈА на 26.03.2017 во 20 часот во МОБ.

Диригент: Иван Еминовиќ
Либрето: Огнен Неделковски
Режисер: Тони Михајловски
Сценограф: Марија Ветероска
Костимограф: Марија Пупучевска
Адаптација на музика: Кокан Димушевски, Сони Петровски
Кореограф: Олга Панго
Асс.режисер: Дејан Прошев, Љупка Јакимовска
Асс. хор-мајстор: Ѓурѓица Стојчевска, Јасмина Ѓорѓеска

УЧЕСТВУВААТ:
Антонија Гиговска, Денис Димоски, Јана Стојановска, Александар Тарабунов, Игор Џамбазов, Весна Петрушевска, Арна Шијак, Дејан Лилиќ, Лазе Манасков, Сара Гигова, Хелена Мочевиќ, Љупка Арсова, Тања Бојчевска, Мила Николовска, Анастасија Аврамовска, Симеон Коруноски, Јане Дунимаглоски, Ристе Гавроски, Марко Димитриевски, Марјан Стојановски и други.

Настапуваат Оркестарот, Хорот и Балетскиот ансамбл на МОБ

Facebook EventEvent

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.