Showroom: Jazz си е служба

Овој петок на Showroom ни гостува составот нарачен “Дружба си е дружба, џез си е служба” во состав: Кирил Кузманов – сакс, Гордан Спасовски – клавијатура, Кирил Туфекчиевски- контрабас, Благоја Антовски- бубањ.

Ќе ни свират џез стандарди, дел од својата авторска музика и ветуваат едно интересно изненадување!

Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Бидете дел уште од една поинаква џез вечер~
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-jazz-si-e-sluzba-wv6H5
078 250 554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.