Вечера и смеење до солзи

Бојан Велевски, човекот со нос налик на бабура, јапански поглед и веќе проќелавена глава, Ви го претставуваме подолу во едно сосема нескромно издание:

Бојан е првиот македонски комичар со настапи низ Хрватска.

Првиот македонски комичар со настап на најеминентниот stand up фестивал на Балканот – “PUNCH” во Загреб.

Првиот македонски комичар кој прави stand up турнеја во Македонија, во над 25 градови (20 реализирани) со над 30 настани, со наслов – “TOUR DE STAND UP”.

Првиот комичар во Македонија со ДВЕ распродадени авторски ONE MAN SHOW-а во ДОМ НА АРМ – 28.11.2015 и 23.12.2015.

Комичар со над 300 настапи во својата 5 годишна комична stand up кариера.

Дојдете да се смееме заедно~
Влез слободен!
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/vechera-i-smeenje-do-solzi-i9qP9
078/250-554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.