Showroom: Anfax quartet

Ве покануваме на уште едно шоу со џез стандарди!
Како што веќе знаете, Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Оваа вечер настапуваат Влатко Сапламаев- клавијатури, Ристе Трајковски- алт саксофон, Марко Трендафиловски- тапани и Пенче Кралев- контрабас.

Ќе слушаме музички дела на Charles Mingus, John Coltrane, Grant Green, Avishai Cohen ~

Резервирајте си место и не ги пропуштајте Anfax quartet~
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-anfax-quartet-Z9sbI
078 250 554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.