Basskenball at Kapan an w/ D2, Machina, Bass Lab

Љубителите на бас музика може да започнат да се радуваат на престојниот викенд. На 1ви Април, на исто место се собираат музички селектори од три колективи (D2, BASS LAB и MACHINA) за да ни загарантираат најдобар BASSkenball!
Darko Stepic, Kesko, Kronom, Tactical Number, како и нашите гости од Битола, TIHOTO и HI KICK, со гаранција ќе ги задоволат вашите музички апетити, без разлика дали се работи за моќниот neurofunk или олд скул траки кои секогаш знаат да го растресат подиумот.

Ве очекуваме. Спремете си маски, а басот е веќе спремен 😀

Darko Stepic (D2 / Warfare Recordings / RBMA / Течна Кујна)
https://soundcloud.com/darkostepic

[Bass Lab]:

Kesko
http://kesko.mk/

Kronom (Proximit / Modular Carnage/ BOEY Audio)
https://www.facebook.com/Kronombass

Tactical Number
https://soundcloud.com/tacticalnumber
https://www.facebook.com/basslabmk

[Machina Bitola]:

T!HOTO
https://soundcloud.com/tiho_to
https://www.mixcloud.com/tihoto/

HI KICK
https://soundcloud.com/hristina7
https://www.mixcloud.com/hristinailievska56/

влез: 100ден

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.