Showroom ви го претставува Saso Popovski Trio

Уште еден сосема поинаков концерт како дел од Showroom, отворената музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Шоу исполнето со авторски современи џез композиции и музика од современи џез автори.
Настапуваат Сашо Поповски- гитара, Иван Бејков- бас, Виктро Филиповски- тапани.

Резеврирајте музичко уживање~
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-saso-popovski-trio-Y0Ftu
078 250 554
contact@publicroom.org

 

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.