Вечера и смеење до солзи

Бевте ли на минатиот stand-up на Никола Тодороски?
Приклучетете ни се и на следново смеење до солзи, на кое ќе го издвоиме најдоброто од претходниот пат и ќе уживаме во неговите нови материјали!

Ако сеуште не знаете кој е Никола, еве неколку податоци за него…
Тој е актер и стендап комичар роден во Охрид. Во моментов работи во Народен Театар Охрид и како еден од најактивните македонски стендап комичари со над 150 ШОУА годишно!
Настапува насекаде низ балканот, потоа во Амстердам, Хелсинки и во еден од светски познатите стендап клубови The Comedy Store во Лондон.
Што е особено за пофалба- минатата година успеа да стигне до полуфиналето на светскиот стендап натпревар The Funniest Person in The World!
Никола е и еден од основачите на првиот стендап клуб во Бугарија, The Comedy Club Sofia, каде е резидент комичар.

Дојдете да се смееме заедно!
Влез слободен~
https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/vechera-i-smeenje-do-solzi-H92r0
078 250 554
contact@publicroom.org

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.